Gecenin Aydınlığa Zulmü

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size oldukça önemli bilgiler vereceğim.Çoğu insan ben düzenli besleniyorum benim herhangi bir desteğe ihtiyacım yok diye düşünür.Medyanında yapılan bilimsel araştırmaları YANLIŞ yansıtması ile iyice önyargı başlıyor.Bunların hepsini inceleyeceğiz ;ama ben size bir örnek vereyim: Bitkisel İlaçlar ve vitaminler öldürüyor .Ne kadar kısa bir başlık.Ayrıntılar açıklanmıyor.

Genellikle sentetik vitaminler ve bizim önerdiğimiz doğal destek ürünleri karışıtırldığı için oluyor bu.Sentetik vitaminler sentetik olan her şey gibi zararlıdır. Besin destekleri %100 doğaldır.Doğal ayrıştırma yöntemleri ile bitkisel ve hayvansal ürünlerden ayrıştırılır.Hiç bir koruyucu madde içermeden bitkisel kapsüllerde paketlenir.Bu haberler genellikle sentetik vitaminler içn çıkar fakat ; medya birkere ”VİTAMİNLER ÖLDÜRÜYOR.” der. Geri kalanı ise doğal destek olduğu iddia edilen el altından satılan içinde kimyasal maddeler bulunan “zehirlerdir.” Bitkisel ilaçlar yani besin destekleri yalnızca eczanelerde satılır.

Doğal destekler için ise doz ayarlamaları ve bilinçli kullanım çok önemlidir. (Doktorlar bu konuda uzman değildir.Ve çoğunun bu konudaki söylemleri bilim dışıdır.)

Yüksek dozlarda toksik etki yapan birkaç vitamin vardır.Örneğin B6 vitamini 2000 mg gibi çok yüksek dozlarda insana zarar verecektir! ŞİMDİ SÖYLEYİN BANA BUNU KONUŞMANIN NE GEREĞİ VAR? Birçok tamalayıcı 10 mg b6 içerir.Ve b6 vitamini sizin yaşamanız için zorunludur.Herşeyin fazlası zarar getirir.AŞIRI FAZLA DOZDA ALINAN NEREDEYSE TÜM ANTİBİYOTİKLER ÖLÜME SEBEBİYET VERİR.(Haplarla intihar edenleri bilirsiniz) NEDEN KİMSE ANTİBİYOTİKLER ÖLDÜRÜYOR DİYE HABER YAPMIYOR?

B6 EKSİLİĞİNDE ;deri, sindirim sistemi ve sinir sistemi rahatsızlıkları ortaya çıkar. Dudak ve dil çatlaması, egzama gibi fiziksel belirtiler görülür. B6 vitamini eksikliğinde ani uykusuzluk ve santral sinir sisteminin çalışmasında bozukluklar oluşmaktadır. Eksikliğinde depresyon, kusma, anemi (kansızlık), böbrek taşları, dermatitler, uyuşukluk, bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı olarak sık hastalanma görülebilir.. Yeni doğanlarda B6 vitamini eksikliğine bağlı olarak aşırı sinirlilik, huysuzluk; bazende kasılma nöbetleri görülebilir.”

Arkadaşlar bu siteyi kurmamızdaki amaç size gerçekleri gösterebilmektir.Düzenli olarak 50 mg B6 VİTAMİNİ içeren B kompleks vitaminleri alındığında depresyon ve ansiyete bozukluklarına karşı koruyucudur.Aynı zamanda panik bozukluğu tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Sentetik vitaminler,sentetik olan ilaçlar ve diğer herşey gibi oldukça zararlıdır.Ve vucutta depolanan vitaminlerin yüksek dozda sentetik alımı insana zara verebilir,öldürebilir.Ama doktorlar size sentetik vitamin yazar.İlaç bir sektördür.Sentetik vitaminler ilaçtır.Biz besin destekleri ve bitkisel ilaçlar ile ilgileniyoruz.Doğal besin desteklerinin yan etkisi yoktur*.Doğal besin takviyelerine ve bitkisel tedavilere bu şekilde yapılan saldırıları kabul etmeden önce lütfen araştırmayı kaynağından inceleyiniz.Size bilimsel çalışmalardan oldukça fazla sunacağız.Bir sonraki yazım BESİN DESTEKLERİ NEDEN GEREKLİDİR? i incelemeyi unutmayın.

Hepinize sağlık dolu günler…

*Doğru dozlarda ve uygun formulasyon da kullanıldığında.

Benzer Konular

  tarafından yazıldı.

İncelemekte olduğunuz bu yazı bir deneme olup kanıtlanmak zorunda değildir. Kendi fikrinizi özgürce sunabilirsiniz. İş bu yazı hiç bir şekilde tam(%100) güvenilir,tanılayıcı,tedavi edici içerikler barındırmaz, böyle ve benzer iddialarda bulunmaz. Yine de bahsedilen konular da güncel ve genellikle muhalif bilimsel konular yer almaktadır. Ziyaretçiler bu siteye girmek ve bu yazıyı okumakla "Tıbbi Sorumluluk Reddi" ni okumuş ve kabul etmiş sayılır.

4 Cevap

 1. Selim diyor ki:

  Çok teşekkürler,vitaminler ile ilgili farklı bilgiler buldum.Ödevim için çok yararlı oldu.

 2. serpil diyor ki:

  Merhaba Batuhan…
  Bu yazdıklarına katılmamak mümkün değil.Ben hayatımın belkide en sitresli dönemimi senin bana önerdiğin solgarın 5 HTP besin desteğini alarak atlattım.Şuan 2 ay oldu kullanmaya başlayalı fakat kendimi hiç bukadar iyi hissetmedim 4 ay daha kullanıcağım.Daha sonrasındada hayatın zorlu yokuşlarında tırmanırken yorulduğumu hissettiğimde antideprasan yerine başvuracağim tek adres 5 HTP olucak herşey için öncelikle engin bilgi birikimini bizimle paylaştığın için sonsuz teşekkürler..

  • Batuhan ELİBOL diyor ki:

   Çok teşekkür ederim.Benim bir görevim var. İnsanları bilinçlendirmek ve onları “Herşeyi biz biliriz sen bir şey düşünmeyeceksin. Biz ne dersek onu yapacaksın” diyen kapitalist kötü insanların elinden alıp , özellikle sağlıklarının kendi bilincinde olduğunu anlayan , zekasını kullanan bilinçli insanlar yaratmak.Benim hayatımın amacı da bu ve bu uğurda canım bile önemsizdir.

Yanıt Bırak


Sponsors

Glukozamin ve Kondroitin ile Eklem Sağlığı

Paylaş Özellikle günümüzde eklem ve kemik sağlığı çok önemli bir [...]

Su içmenin faydaları ? Doğru zamanda su içmek !

Paylaş Su içmek ! Bu konuda bir çok şey söylenir. [...]

Menopoz'da Soya İle Doğal Hormon Tedavisi

Paylaş Menopoz tüm bayanların yaşadığı doğal bir süreçtir. Bu süreçle [...]

Sütün Faydaları Zararlarından Çok Daha Azdır !

Paylaş Süt faydaları olan bir besin olarak sanılmaktadır , ne [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

Zayıflama Hapları İşe Yarıyor mu ?

Paylaş Bir yazımızda daha beraberiz. Bu yazımızda insanları öldüren,onlara zarar [...]