Gecenin Aydınlığa Zulmü

Birçok rahatsızlık için kullanabilen gıda takviyeleri (Besin Destekleri)vardır.Bunlara daha sonra değineceğiz.Şimdi sağlıklı bir insan neden besin desteklerine ihtiyaç duyar?Buna bakalım.Tip fakültelerinde doktorlara normal bir insanın yiyeceklerle bütün ihtiyacını aldığını ve ek bir takviyeye ihtiyacı olmadığını  öğretirler ;fakat bu yanlıştır der Dr. Daniel AMEN.(Cok saygı duyduğum bir doktordur)http://www.amenclinics.com/

Araştırmalar gösteriyor ki sağlıklı bir insanın tüm ihtiyaçlarını karşılaması için günde 5 ogün meyve-sebze(s-m) yemesi gerekiyor.Kaçınız bunu yapıyor?Peki aldığımız s-m ler nekadar guvenilir?Meyve ve sebzeler çok düşük oranda aktif madde içerir.Bu maddelerin etkili olabilmesi için belirli miktarda almanız gerekir.Dozajları ayarlayabilmemiz açısından meyve ve sebzelerin içinden doğal ayrıştırma yöntemleriyle elde edilen besin desteklerini kullanmak gereklidir.

Gunluk hayatın koşuşturmasında yeterli beslenemiyoruz.Varsayalımki siz sağlıklı besleniyorsunuz.Marketten aldıgınız her türlü çikolata,margarin,bazı bebek mamaları,çubuk kraker vb saglıga oldukça zararlı hidrojenize bitkisel yağ ve erken yasta bunama,beyin fonksiyonlarının daha erken yavaslaması gibi etkilere sahip olan gdo’lu emulgator soya lesitini icerir.Vucut bu maddeleri tolere etmek için tasarlanmadı.Ek zehir alıyorsan,ek antioksidan da alacaksın.

Sigara iciyorsan 4000(yaklasık) zehirle karsı karşıyasın.Ben içmiyorum mu diyorsun ? Peki ya arkadasların,akrabaların yanınızda içtiği sigara,acık havada otururken baskasından gelen onemsemediğin duman onları ne yapacağız?Anlasılacagı uzere degismis cevre şartları gıda takviyelerini (besin desteklerini) gerekli kılmaktadır.

Saglık dolu gunler…

Benzer Konular

Kategori: Sağlıklı Yaşam

  tarafından yazıldı.

İncelemekte olduğunuz bu yazı bir deneme olup kanıtlanmak zorunda değildir. Kendi fikrinizi özgürce sunabilirsiniz. İş bu yazı hiç bir şekilde tam(%100) güvenilir,tanılayıcı,tedavi edici içerikler barındırmaz, böyle ve benzer iddialarda bulunmaz. Yine de bahsedilen konular da güncel ve genellikle muhalif bilimsel konular yer almaktadır. Ziyaretçiler bu siteye girmek ve bu yazıyı okumakla "Tıbbi Sorumluluk Reddi" ni okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yanıt Bırak


Sponsors

Glukozamin ve Kondroitin ile Eklem Sağlığı

Paylaş Özellikle günümüzde eklem ve kemik sağlığı çok önemli bir [...]

Su içmenin faydaları ? Doğru zamanda su içmek !

Paylaş Su içmek ! Bu konuda bir çok şey söylenir. [...]

Menopoz'da Soya İle Doğal Hormon Tedavisi

Paylaş Menopoz tüm bayanların yaşadığı doğal bir süreçtir. Bu süreçle [...]

Sütün Faydaları Zararlarından Çok Daha Azdır !

Paylaş Süt faydaları olan bir besin olarak sanılmaktadır , ne [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

Zayıflama Hapları İşe Yarıyor mu ?

Paylaş Bir yazımızda daha beraberiz. Bu yazımızda insanları öldüren,onlara zarar [...]