Gecenin Aydınlığa Zulmü

Besindesteklerini seçerken dikkatli olmamız gereken noktlar vardır.Bu yazımda bu noktalara değineceğim.

1-Gıda takviyelerini seçerken en önemli unsur gıda takviyesi ! aldığınızdan emin olmanızdır.Prospektusleri olan ürünler ilaçtır,besin desteği değildir.Besin desteklerinin üzerinde ayrıntılı bilgi etiketi bulunur.Lütfen buna dikkat ediniz.İlaçların çoğu yapay olarak elde edilmekte olup geri kalan kısmıda yapay koruyucu içermektedir. Bu yüzden doğal takviyeler hakkında bitkisel ilaç olarak anılması pek doğru değildir.

2-Eczaneden alın! Kaliteli besin destekleri yalnız eczanede satılır.Lütfen ürünleri sadece ürün firmasının yetkilendirdiği eczanelerden satın alın.

3-%100 Doğal olduğuna emin olun! Bazı ürünler doğal olduğu halde yapay koruyucu içerebilir böyle ürünleri ALMAYIN! Bazı ürünler yapay renklendirici ve kaplama malzemesi içerebilir.Hap  kırmızı ya da mavi olmuş ne farkeder? Böyle firmalar ticaret amaçlı piyasadadır.Dikkat!

4-Uzmanına danışın!Gerçek bir uzmana danıştığınıza emin olun.Doktarlar besin destekleri konusunda bilgili olmak zorunda değildir.Kaliteli besin desteği şirketleri bünyelerinde ücretsiz arayabileceğiniz uzmanlar içeren çağrı merkezleri kurmuşlardır.Bu merkezleri arayarak yeterli bilgi sahibi olabilirsiniz.

5-Bileşimlerine dikkat edin! Kaliteli firmalar ürün içeriğindeki her maddenin nereden elde edildiğini yazar.Örneğin C vitamini-L ascorbic asit veya Kalsiyum- Calcium Citrate gibi bu çok önemlidir.Bu tarz ayrıntılı bilgi içermeyen ürünleri kesinlikle satın almayın!Unutmayın bazı formulasyonlar bazılarına göre daha iyi emilebilir veya bazılarına karşı alerjiniz olabilir.Gıda Takviyelerinin formulasyonunu mutlaka bilmelisiniz. Sitemizde bu konular ile ilgili birçok özgün makaleye ulaşacaksınız.

Sağlık dolu günler…

Benzer Konular

Kategori: Sağlıklı Yaşam

  tarafından yazıldı.

İncelemekte olduğunuz bu yazı bir deneme olup kanıtlanmak zorunda değildir. Kendi fikrinizi özgürce sunabilirsiniz. İş bu yazı hiç bir şekilde tam(%100) güvenilir,tanılayıcı,tedavi edici içerikler barındırmaz, böyle ve benzer iddialarda bulunmaz. Yine de bahsedilen konular da güncel ve genellikle muhalif bilimsel konular yer almaktadır. Ziyaretçiler bu siteye girmek ve bu yazıyı okumakla "Tıbbi Sorumluluk Reddi" ni okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yanıt Bırak


Sponsors

Glukozamin ve Kondroitin ile Eklem Sağlığı

Paylaş Özellikle günümüzde eklem ve kemik sağlığı çok önemli bir [...]

Su içmenin faydaları ? Doğru zamanda su içmek !

Paylaş Su içmek ! Bu konuda bir çok şey söylenir. [...]

Menopoz'da Soya İle Doğal Hormon Tedavisi

Paylaş Menopoz tüm bayanların yaşadığı doğal bir süreçtir. Bu süreçle [...]

Sütün Faydaları Zararlarından Çok Daha Azdır !

Paylaş Süt faydaları olan bir besin olarak sanılmaktadır , ne [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

l carnitine nedir ? Yağ yakma sürecinde nasıl kullanılır

Paylaş L Carnitine vücuttaki esansiyel aminoasitlerden L-Lizin ve L-Metiyonin`den sentezlenen bir aminoasittir.  [...]

Zayıflama Hapları İşe Yarıyor mu ?

Paylaş Bir yazımızda daha beraberiz. Bu yazımızda insanları öldüren,onlara zarar [...]